Milli zaferle coşan Konyalılar, takımlarıyla da bayram yaşadı. Aykut Kocaman’ın ekibi, Gaziantepspor’u 2-1 yenerek üst üste 3. zaferini kazandı, 15 puanla rotayı zirveye yöneltti. 2 golde de büyük hatalar yapan konuk ekip ise 10 puanda kaldı.

Maçın Özetini İzleyin

İşte Goller

Tarihi milli takım zaferinden sonra Torku Arena’da ilk resmi maçtı. Ev sabihi taraftar, takımları 4. sırada olmasına rağmen tribünleri tam doldurmamıştı. Oysa futbol iklimi açısından çok uygun bir zamandı.

Oyun çok hızlı başladı ve birden bire 39. dakikadaki gole kadar durdu. Aykut Kocaman Sissoko’nun yokluğunda Rangelov’un yanına Bajiç’i monte edip 4-4-2 dizilişi ile sahaya çıkardı takımını. Konuk ekip 35’te Muhammed İldiz’in ‘alda at’ dediği pozisyonda Putsila ile öne geçebilirdi ama klasına yakışan vuruşu yapamadı. 39’da da Konyaspor öne geçen taraftı. Rangelov’un yerden ortasında bomboş pozisyonda Bajiç golü atan isimdi: 1-0. 51’de kazanılan serbest atışı Putsila kullandı ve Konyaspor savunmasının arkasına sarkan topa dokunan Erdem skoru 1-1 yaptı.

Antep golleri izlesin!

76’da Muhammet Demir’in hatalı pasını kapan Ömer Ali ile başlayan atak golle sonuçlandı. Bajic çıktıktan sonra orta alanda daha ofansif bir role soyunan Holmen takımını öne geçirdi: 2-1. Son bölümde konuk ekibin beraberlik çabaları ve Konyaspor’un da 3 gol arayışı vardı. Konyaspor zor geçeceğini çok iyi bildiği bir 90 dakikayı zor da olsa kazanmasını bildi. Gaziantepspor neden kaybettiğine gelince; yediği iki gole bakmalı…

90+ Tunç Kayacı

http://www.fanatik.com.tr/2015/10/17/torku-konyaspor-2-1-gaziantepspor-625206